انواع کاشی برای دکوراسیون

انواع کاشی برای دکوراسیون(1)

سلام به همراهان عزیز”نقشستان365″

قصد داریم در دو قسمت به معرفی کاشی های مرسوم برای دکوراسیون بپردازیم. “نقشستان” به این امید است که یک گام دیگر در جهت زیبایی و جذابیت منزل و محل کار شما بردارد.

معمولا کاشی‌هایی که برای دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود به دو دسته کلی (کاشی تزئینی )و (کاشی کاربردی) تقسیم می‌شود. کاشی‌های تزئینی معمولا دارای طرح‌های خاص و با جلوه‌ای هستند که برای پوشش بخشی از دیوار یا ستون استفاده می‌شود و زیبایی خاصی به محیط می‌بخشد. منظور از کاشی‌های کاربردی نیز کاشی‌هایی است که معمولا در کف فضاهای خیس در دکوراسیون داخلی مانند سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه کار می‌شود که آن نیز طرح و رنگ‌های متنوعی دارد.

1- کاشی پرسلانی: این کاشی پرتراکم به این دلیل که در دمای بسیار بالا پخته می‌شود نسبت به سایر کاشی‌ها بسیار مقاوم و مستحکم است.

2- کاشی سیمانی: برای ساخت این نمونه از کاشی‌ها مواد آن را ابتدا درون قالب قرار می‌دهند سپس برای خشک‌کردن آن را با حرارت می‌پزند و یا به‌صورت طبیعی خشک می‌کنند. برای ایجاد کاشی سیمانی رنگی، به مواد اولیه آن رنگ اضافه می‌کنند. این کاشی‌ها بعد از نصب باید درزگیری شوند تا رطوبت در آن‌ها نفوذ نکند.

3- کاشی موزاییکیکاشی موزاییکی در دو نوع پرسلانی و سرامیکی ساخته می‌شود که معمولاً در اندازه‌های ۲٫۵ سانتی‌متر تولید می‌شوند. کاشی موزاییکی یا به‌صورت دانه‌ای نصب می‌شود و یا ابتدا روی صفحه پلاستیکی یا کاغذی نصب و سپس در مکان اصلی خود قرار می‌گیرد. کاشی موزاییکی هم به‌صورت لعاب‌دار و هم بدون لعاب در بازار موجود است. تصاویر و طراحی‌های متنوع کاشی موزاییکی این امکان را برای طراحان دکوراسیون داخلی خانه فراهم ساخته تا بتوانند از آن در قسمت‌های مختلف خانه استفاده کنند. استفاده از کاشی موزاییکی برای تزیین دیوار حمام، پایه‌های وان و کف حمام بسیار چشمگیر خواهد بود. همچنین از کاشی موزاییکی در آشپزخانه و برای دکوراسیون دیوار پشت سینک نیز استفاده می‌شود.

4- کاشی سنگ‌فرش: این نمونه از کاشی‌ها برای پوشش کف ساختمان، پاسیو و گاهی حمام استفاده می‌شوند و ظاهری شبیه به آجر دارند اما ضخامتشان کمتر از آجر است. کاشی‌های سنگ‌فرش بعد از نصب باید درزگیری یا بندکشی شوند.(پایان قسمت اول)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *