انواع کاشی برای دکوراسیون

انواع کاشی برای دکوراسیون(2)

5- کاشی آجری: اگرچه این کاشی‌ها ظاهری آجری شکل دارند اما با چینشی خاص می‌توان اشکال جذابی از آن‌ها ایجاد کرد که بر زیبایی محیط بیفزایند.

6- کاشی لعاب‌دار: برای لعاب‌دار کردن کاشی، بعد از پخت یک سطح شیشه‌ای روی کاشی قرار می‌گیرد که به کمک آن می‌توان انواع کاشی با طرح و رنگ متنوع تولید کرد. این نمونه از کاشی‌ها اغلب برای دیوارهای حمام، دستشویی و آشپزخانه استفاده می‌شوند زیرا هم براق هستند و هم تمیز کردنشان آسان است.

7- کاشی معدنی: این کاشی‌ها که بیشتر در مراکز تجاری استفاده می‌شوند نمونه‌ای از کاشی‌های بدون لعاب هستند که علاوه بر ارزان‌قیمت بودن از دوام خوبی نیز برخوردارند. رنگ‌بندی این نمونه از کاشی به دو رنگ قرمز و نارنجی بر پایه رنگ خاکی محدود می‌شود. با استفاده از این کاشی در مناطق مرطوب حتما باید درزگیری مناسبی برای آن انجام شود.

8- کاشی مکزیکی: کاشی مکزیکی یا همان (سالتیو) به‌صورت طبیعی و در معرض هوا خشک می‌شود. این کاشی نیز نمونه‌ای از کاشی‌های بدون لعاب است که بعد از نصب باید (درزگیری) شود.

9- کاشی بدون لعاب: همان‌طوری که از نامشان پیداست فاقد لعاب بوده و درواقع نوعی کاشی معدنی محسوب می‌شوند اما از استحکام بالاتری برخوردارند.

10- کاشی سرامیکی: کلیه مراحل ساخت این کاشی از عمل‌آوری تا لعاب گیری در حرارت انجام‌شده و معمولاً از رُس یا کانی‌های مشابه ساخته می‌شود. این کاشی‌ها معمولاً در دو نوع لعاب‌دار و بدون لعاب موجود است.

“شما می توانید با استفاده از مشاوره(رایگان) متخصصین و مشاورین(نقشستان365) به دکور و زیبایی و جذابیت منزل خود بیفزایید.”

(پایان)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *