چرا کاشی سنتی

چرا کاشی سنتی؟

کاربرد کاشی‌ کاری سنتی

سبک جدید و متفاوتی در کاشی کاری منازل مدتی است نظرها رو به خود جلب کرده و آن(کاشی کاری سنتی) است که با الهام از طبیعت و تاریخ غنی ایران نقش و نگار خاص و متفاوتی را در دکوراسیون ایجاد کرده است.

با “نقشستان365” در ارائه اطلاعات بیشتر همراه باشید.

بسیار از مکان‌های مذهبی هم‌اکنون نیز به کاشی‌کاری سنتی آرایش داده ‌شده‌اند. به‌خصوص سر در مساجد و گنبدها و آرامگاه‌ها از این نوع معماری بهره‌مند هستند. اما امروزه با افزایش میزان استفاده از کاشی‌کاری در داخل منزل و محیط‌های دیگر این سبک نیز در داخل دکوراسیون منزل نیز به کار می‌رود و می‌توان از آن استفاده کرد.

به‌طور مثال با وجود انواع بسیار متنوع کاشی‌کاری سنتی افراد بیش‌تر و بهتر قادر به انتخاب هستند و بهترین گزینه را برای محیط مدنظر خریداری می‌کنند. کاشی‌ کاری معرق نمونه مشهور و معروف کاشی کاری سنتی است که دارای گل‌های مختلف است. به دلیل دوام بالایی که این محصول دارد می‌تواند از آن برای استفاده طولانی ‌مدت روی سقف‌ها و دیواره‌های محل‌های مذهبی استفاده کرد و از آن لذت برد.

برخی از افراد که دارای رستوران هستند و تمایل دارند که دکور آن را به‌صورت سنتی طراحی کنند از این سبک معماری استفاده خواهند کرد. نمونه دیگری از کاشی‌کاری سنتی مربوط به کاشی‌کاری معقلی است که در واقع نوعی خط کوفی است که با زوایای مختلف طراحی می‌شود. این نوع کاشی‌کاری برای نوشتن نام‌ها و آیه‌ها استفاده می‌شود و زینت بسیار زیادی دارد.

درنتیجه برای مکان‌های مذهبی و آرامگاه‌ها از آن استفاده زیادی شده است. کاشی ‌کاری مقرنس نیز نمونه‌ای از کاشی‌کاری سنتی است که برای سقف‌های مقبره‌ها استفاده می‌شود. زیبایی و جذابیت این نوع طراحی بسیار چشمگیر است. این طراحی در واقع شباهت زیادی به لانه زنبور دارد و در واقع واحدهای روی‌هم قرار گرفته هستند. این سبک از شکل‌های هندسی زیادی برخوردار است و در واقع انواع متنوع اشکال هندسی را در کنار هم قرار داده است تا به جذابیت محیط بپردازد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *